خانه / اخبار / کمک های مالی ۲۵۶ میلیون تومانی دولت به بخش ورزش مریوان در سال ۹۶/ مریوان دارای جمعیت ۸ هزار نفره ورزشکاران ثبت شده است

کمک های مالی ۲۵۶ میلیون تومانی دولت به بخش ورزش مریوان در سال ۹۶/ مریوان دارای جمعیت ۸ هزار نفره ورزشکاران ثبت شده است

فرماندار شهرستان مریوان از کمک ۲۵۶ میلیون تومانی دولت در طول سال ۹۶ به هیئت های ورزشی شهرستان مریوان خبر داد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، محمد شفیعی در جلسه هم اندیشی با رؤسای هیئت های ورزشی شهرستان مریوان که با حضور نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان کردستان و رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مریوان در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار کرد: کمک های ۲۶۵ میلیون تومانی سال گذشته به هیئت های ورزشی شهرستان انجام شده که قابل تقدیر بوده و نسبت به سایر شهرستان های استان کردستان بسیار بهتر است.

شفیعی مطالب عنوان شده از سوی رئیس هیئت های ورزشی شهرستان مریوان را مفید و مؤثر عنوان کرده و اظهار کرد : تلفیقی بود از کمبود ها و کاستی های موجود همراه با راه کارهایی برای بهترشدن ورزش در مریوان ارائه شد.

وی تصریح کرد : برخی از معضلات و مشکلات موجود که امروزه عنوان شده و به آن اشاره گشت مربوط به شهرستان مریوان بوده که قابل حل و رفع خواهند بود.

فرماندار شهرستان مریوان افزود : در طول سال گذشته و در راستای شناساندن هرچه بهتر و بیشتر جاذبه های گردشگری این شهرستان به سراسر میهن اسلامی فعالیت های خوبی صورت گرفت اما انتظار داشتم که رئیس هیئت های ورزشی شهرستان مریوان نیز در راستای این فعالیت های موجود که به نفع شهرستان است برنامه هایی را برای سالجاری ارائه می دادند.

محمد شفیعی بیان کرد : در سال ۹۶ مسابقات استانی و کشوری زیادی در این شهرستان برگزار شد که این امر نیز باعث رونق گردشگری شد اما انتظار می رفت که روئسای هیئت های ورزشی در راستای برگزاری هرچه بهتر و بیشتر این مسابقات در طول سالجاری برنامه ای ارائه می کردند که متاسفانه این چنین نشد.

شفیعی با اشاره به برگزاری مسابقات کشوری و استانی در رشته های مختلف ورزشی به میزبانی شهرستان مریوان اظهار کرد : این شهرستان دارای ظرفیت های بالایی است و در راستای افزیش شور و نشاط در بین مردم امروزه در حال رایزنی با ۶ کشور مختلف هستیم تا شاهد حضور آنها برای شرکت در مسابقات بوکس به میزبانی این شهرستان باشیم.

وی تصریح کرد : امید است که از سوی اعضای شورای شهر مریوان برای رسیدگی به امورات ورزش این شهرستان تدابیری خاص اندیشیده شود .

فرماندار شهرستان مریوان بیان کرد : عدالت در لکه های ورزشی شهرستان رعایت شده است و در بسیاری از محلات این شهرستان شاهد اماکن ورزشی هستیم اما امیدواریم که افزایش سرانه فضای ورزشی این شهرستان از سوی متولیان امر مورد توجه ویژه ای قرار گیرد.

محمد شفیعی افزود : هیئت های ورزشی اختیار تام در انجام فعالیت های خود را دارند و اگر اختلافی نیز بین انها ایجاد شود قابل پیگری بوده و می توان آنها را بررسی نمود لذا نباید به برخی از شایعاتی که افرادی سودجود در فضاتی مجازی مطرح می کنند گوش داد.

شفیعی بیان کرد : علی رغم خواسته برخی از افراد برای رد نمودن برخی از هیئت های ورزشی این شهرستان تا اکنون هیچ هیئتی رد نشده و این تصمیم نیز با توجه به بررسی های لازمه اتخاذ شده است.

وی افزود : امروزه شهرستان مریوان دارای جمعیت ۸ هزار نفره ورزشکاران ثبت شده است که این امر در نوبه خود با در نظر گرفتن میزان و تعداد ورزشکاران در سال های پیش قابل قبول است اما نیازمند تلاش و فعالیت بیشتر برای جذب افراد درون جامعه برای پرداختن به ورزش است.

وی در پایان سخنان خود خواستار رقابتی شدن هیئت های ورزشی در راستای افزایش کمیت و کیفیت رشته های ورزشی در این شهرستان شده و اظهار کرد : امید است با ایجاد حس رقابتی در بین هیئت های موجود بتوان مردم بیشتری را به پرداختن به امر ورزش ترغیب نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − دو =

Loading...
Loading...