خانه / اخبار / منصور مرادی: تاکنون در دوره نمایندگی حتی یک نفر را استخدام نکرده ام/ یکی از دلایل افزایش مسافران نوروزی در مریوان پیگیری ساخت جاده سروآباد-کامیاران از سوی نماینده بود

منصور مرادی: تاکنون در دوره نمایندگی حتی یک نفر را استخدام نکرده ام/ یکی از دلایل افزایش مسافران نوروزی در مریوان پیگیری ساخت جاده سروآباد-کامیاران از سوی نماینده بود

نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت : استخدام نیروهای انسانی یکی از مهمترین مشکلات و معضلات پیش روی نمایندگان مجلس است.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، منصور مرادی در جلسه هم اندیشی با رؤسای هیئت های ورزش شهرستان مریوان که با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان، فرماندار و رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مریوان در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: تا این لحظه حتی یک نفر به صورت اداری و با دارای مجوز از طرف بنده استخدام نشده است.

مرادی افزود: چند نفر به صورت شرکتی مجوز به کارگیری دارند ولی تا این لحظه حتی یک نفر را در هیچ یک از ادارات سطح شهرستان به کارگیری و استخدام نشده است هرچند که گاها بیش از بیست نفر به دفتر بنده برای بحث استخدامی مراجعه می کنند.

وی بیان کرد : تا این لحظه تنها دو نفر نیرو از طریق بنده در بدنه بیمه تامین اجتماعی شهرستان مریوان- بجای خانم های باردار- جذب و بکارگیری شدند و اگر استخدامی های دیگر ارادات را که به بنده نسبت می دهند صحیح نیست و باید عنوان کرد یک نفر دیگر در تامین اجتماعی به عنوان پیمانی استخدام شده است.

وی تصریح کرد : متاسفانه بحث استخدامی نیروهای انسانی در ادارات به عنوان یک معضل بسیار بزرگی برای نمایندگان مجلس تبدیل شده است و با توجه به این امر که از ابتدای دولت آقای روحانی جذب و استخدام بطور کلی حذف شده است امکان جذب بیشر افراد در ادارات نیست.

وی در ادامه با اشاره به افزایش میزان ورود گردشگران به شهرستان مریوان اظهار کرد : باید فکر کرد و تفکر به خرج داد و دید چرا امروزه بیش از هر روزی مسافرین به این شهرستان آمده اند و در این مکان حضور می ییابند ؟ نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی دلیل افزایش روند گردشگران و میهمانان نوروزی به شهرستان مریوان اینگونه عنوان کرد که تسریح در ساخت جاده مریوان به کامیاران با گرفتن بودجه جهشی ده میلیارد تومانی این جاده که قبلا از وضعیت بسیار بدی برخوردار بود امروزه به شیوه ای اصولی مناسب سازی شده است و لذا میهمانان نوروزی تا آماده شدن جاده مسیر مریوان به سنندج از این جاده استفاده می کنند و امید است که در سالجاری افتتاح شود.

منصور مرادی افزود : جاده اورامانات به کرمانشاه به دلیل داشتن ۲۵ کیلومتر راه غیر آسفالته که میهمانان را آزار می داد مورد بررسی قرار گرفته و امیدواریم  زمینه عملیات آسفالت آن فراهم شود.

مرادی افزود: هنگامی که زیرساخت های موجود آماده و مهیا باشد بدون شک شاهد افزایش روند ورود مسافرین و گردشگران به این شهرستان نیز روند روبه افزایش خواهد داشت و این امر نیز باعث افزایش تردد و توسعه شهرستان خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات و معضلات ورزشکاران شهرستان مریوان بیان کرد: تا اکنون چند تن از نمایندگان دیگر توانسته اند برای ورزشکاران دستگاه مینی بوس بگیرند که امروزه با همت و تلاش مدیرکل اداره وزش و جوانان استان کردستان و فرماندار شهرستان مریوان و با رایزنی های بنده موفق به جذب دو دستگاه مینی بوس برای شهرستان های مریوان و سروآباد شده ایم ؟

منصور مرادی افزود : متاسفانه شهرستان مریوان دارای کارخانه نیست که بتوان از آنها به عنوان اسپانسر برای ورزشکاران مریوانی مورد استفاده قرار داد لذا با توجه به کمبود اعتبارات موجود نیز مشکلاتی در پیش روی ورزشکاران وجود دارد.

مرادی تصریح کرد: شهرستان مریوان یکی از شهرستان های کشور است که از کمبود اعتبارات و کمبود امکانات رنج می برد و با توجه به این امر که بیش از نیمی از نمایندگان استان کردستان در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس قرار دارند امید است که بتوان برای رفع معضلات موجود میزان اعتبارات این استان به ویژه شهرستان مریوان را افزایش داد.

وی بیان کرد: نماینده یک فرصت و ظرفیت است و لذا مسئولان باید ضمن تعامل های سازنده با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی راه را برای رسیدن به توسعه همه جانبه بیش از پیش فراهم نمایند.

وی عنوان کرد: اگر شهری بخواهد توسعه همه جانبه یابد باید در تمامی جهات و بحث های موجود اقدام نمود و باید از مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان نیز در راستای کمک های خود به ورزش مریوان قدردانی نمود.

نماینده مردم شهرستان مریوان و سروآباد با اشاره به کاهش میزان درآمد نفتی کشور اظهار کرد: متاسفانه با توجه به کاهش اعتبارات میزان توان کاری مسئولان نیز کاهش می یابد.

منصور مرادی خاطرنشان کرد : با کمک مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان تصویب شده است که برای هیئت های ورزشی در شهرستان مریوان ۲۰ میلیون تومان اعتبارات در نظر گرفته شده است.

مرادی بیان کرد : نمی توان از ادارات دیگر همچون بهزیستی و کمیته امداد برای این هیئت های موجود کمک های مالی درخواست کرد و باید از اعتبارات اداره ورزش و جوانان برای کمک های مالی به این هیئت ها مورد استفاده قرار گیرد.

وی بیان کرد: از سوی بنده با معاونین وزارت ورزش و جوانان کشور جلسات متعددی در راستای رفع معضلات و مشکلات بخش ورزش شهرستان های مریوان و سروآباد برگزار شده است.

منصور مرادی تصریح کرد : ایجاد سالن های ورزشی بدلیل عدم تخصیص اعتبارات و با توجه به وعداه های دوره آقای احمدی نژاد بسیاری از طرح های موجود نیمه تمام مانده اند اما برای رفع این معضل نیز مصوب شده است که حدود ۲۷ صدم درصد از میزان اعتبارات ارزش افزوده و دارائی های کشور به این امر در کل کشور تخصیص داده شود.

مرادی بیان کرد : زمانی که سازمان تامین اجتماعی ورزشکاران را بیمه می کنند به عنوان یارانه بسیاری از مبالغ بیمه را می پردازد اما باید عنوان کرد که متاسفانه سازمان تامین اجتماعی کشور دارای وضعیت مالی مطلوبی نیست و با توجه به میزان بدهی های دولت به این سازمان گاها قادر به پرداخت بسیاری از تعهدات درمانی نیست.

وی با اشاره به استخدامی های برخی از سازمان های دولتی افزود : بسیاری از ارگان ها و سازمان های دولتی در راستای تخصصی خود بوده است که ما انتظار داریم با توجه به استخدام های صورت گرفته از سوی برخی از ارگان ها از افراد ورزشکار این شهرستان نیز استخدام شوند.

نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی افزود : اگر دولت لایحه ای به مجلس بفرست و بیمه ورزشکاران را به عنوان لایحه به مجلس ارسال کنند راحت می توان آن را به تصویب رسانید تا این که به عنوان یک طرح از سوی نمایندگان برای رای گیری به صحن علنی مجلس وارد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 4 =

Loading...
Loading...