خانه / اخبار / مریوان چهارمین شهر حادثه خیز کردستان در ایام نوروز/ کاهش ۷ درصدی تصادفات جرحی درون‌شهری در کردستان

مریوان چهارمین شهر حادثه خیز کردستان در ایام نوروز/ کاهش ۷ درصدی تصادفات جرحی درون‌شهری در کردستان

 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کردستان از کاهش ۲۰ درصدی تصادفات جرحی درون شهری از آغاز طرح پلیس نوروزی تا کنون در استان خبر داد و گفت: در مجموع تصادفات فوتی و جرحی ۷ درصد کاهش داشته‌ایم.

رمضان نادری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، از کاهش ۲۰ درصدی تصادفات جرحی درون شهری از آغاز طرح پلیس نوروزی تا کنون در استان خبر داد و گفت: در مجموع تصادفات فوتی و جرحی ۷ درصد کاهش داشته‌ایم.
وی با بیان اینکه در بحث تصادفات منجر به فوت درون‌شهری در تعطیلات نوروزی امسال رشد و یا کاهشی نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته نداشته‌ایم، خاطرنشان کرد: سنندج با ۵۰ درصد بیشتری آمار از کل تصادفات را در این مدت به خود اختصاص داده است.
به گفته این مقام مسوول، سقز، بانه، مریوان و کامیاران بعد از سنندج به ترتیب بیشترین تصادفات درون شهری را از آغاز طرح پلیس نوروزی در استان به خود اختصاص داده‌اند.
رئیس پلیس راهور کردستان با بیان اینکه بیشترین آمار تصادفات درون شهری مربوط به عابرین پیاده و موتور سیکلت‌سوارها است، خاطرنشان کرد:
نادری با بیان اینکه عدم توجه به جلو و عدم رعایت حق تقدم مهم‌ترین دلیل تصادفات درون شهری هستند، اذعان داشت: سهل‌انگاری و قصور رانندگان از دیگر عوامل وقوع تصادفات رانندگی درون شهری استان از آغاز طرح پلیس نوروزی تاکنون بوده است.
وی در مورد برخی برنامه‌های پلیس راهنمایی و رانندگی در روز ۱۳ فروردین ماه«روز طبیعت» گفت: با توجه به اینکه بیشترین پیک تردد در این روز مربوط به ساعات ۹ تا ۱۲ در خروجی کامیاران، سقز و غیره است این انتظار را از مردم داریم که با برنامه‌ریزی مناسب صبح هنگام از شهر خارج شوند.
رئیس پلیس راهور کردستان اضافه کرد: مردم در زمان برگشت به سمت شهر نیز برای جلوگیری از افزایش ترافیک در زمان مناسب و قبل از تاریک شدن هوا اقدام و با این کار  ضمن ایجاد بستری برای جلوگیری از وقوع تصادفات کمک کار پلیس راهور و راهنمایی و رانندگی باشند.
نادری توجه به رعایت قوانین و مقررات به ویژه از سوی راکبین موتورسیکلت تصریح کرد: موتورسیکلت سواران به رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی به ویژه استفاده از کلاه ایمنی اهتمام جدی داشته باشند.
وی در پایان تصریح کرد: عدم سرعت غیرمجاز،  استفاده نکردن از تلفن همراه در هنگام رانندگی، توجه به عبور عابران پیاده، استفاده از کمربند ایمنی نقش مهمی در کاهش تصادفات رانندگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − چهار =

Loading...
Loading...