خانه / اخبار / سرما ۱۹ میلیارد و۴۰۰ميليون تومان به باغات مریوان خسارت زد

سرما ۱۹ میلیارد و۴۰۰ميليون تومان به باغات مریوان خسارت زد

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مریوان از خسارت ۱۹ میلیارد و ۴۰۰ميليون تومان سرمازدگی به باغات این شهرستان خبر داد.

سیدعزیز هاشمی در گفت و گو با خبرنگار زریوار خبر، ضمن ابراز این خبر اظهار کرد : با این سرمازدگی ۵۰۰هکتار انگور دیم ،۳۰۰هکتار توت فرنگی و۲۵۰هکتار گردو دچار آسیب شدید شده است.

هاشمی تصریح کرد : خسارت سرمازدگی فروردین ماه سالجاری در شهرستان مریوان باعث خسارت به یک هزار و ۵۰ هکتار از باغات سطح شهرستان شده که شامل ۵۰۰هکتار انگور دیم ،۳۰۰هکتار توت فرنگی و۲۵۰هکتار گردو است.

وی بیان کرد: متاسفانه میزان برودت هوا در فروردین ماه سالجاری به گونه ای بود که به بسیاری از باغات سطح شهرستان مریوان خسارت جدی وارد کرده است.

مدیر جهادکشاورزی مریوان افزود : برآوردهای اولیه از واردشدن خساراتی معادل ۱۹ميليارد و ۴۰۰ميليون تومان به باغات مریوان براثر سرمای فروردین سال ۱۳۹۷ دارد.

سیدعزیز هاشمی افزود : در سرما زدگی فروردین ماه ۱۳۹۷ مزارع توت فرنگی تا ۹۰ درصد خسارات دیده اند که سطحی معادل ۳۰۰هکتار است.

هاشمی خاطرنشان کرد:  ۵۰۰هکتار از انگورهای دیم شهرستان مریوان خسارت دیده که ۳۰درصد از کل انگورهای دیم این شهرستان را شامل می شود و همچنین خسارات دیده وگردو ۲۵۰هکتار خسارت دیده که سطحی معادل ۳۰ درصد از میزان باغات گردوی شهرستان است.

وی بیان کرد :  طبق برآورهای اولیه ۳۰۰۰تن توت فرنگی ،۱۰۰۰تن انگور دیم و۱۵۰تن گردو خسارت دیده اند وخساراتی تیز به زراعت وبخش دامپروری شهرستان وارد شده که کارشناسان در حال برآورد آن هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + چهار =

Loading...
Loading...