خانه / اخبار / انتصاب مدیران سفارشی و باندی سبب رشد افراد ناتوان و ناشایست در مدیریت‌ کردستان می شود

انتصاب مدیران سفارشی و باندی سبب رشد افراد ناتوان و ناشایست در مدیریت‌ کردستان می شود

 

عضو ستاد انتخابات حسن روحانی به نحوه انتصاب مدیران جدید استان کردستان انتقاد کرد و خواستار پاسخگوی استاندار جدید کردستان شد.

 عضو ستاد انتخابات حسن روحانی در دو دوره ریاست جمهوری طی نامه ای به نحوه انتخاب و انتصاب مدیران استان کردستان انتقاد کرد و خواستار پاسخگوی استاندار کردستان شد.

متن نامه به استاندار کردستان:

جناب آقای مرادنیا استاندار محترم کردستان

با اهدای سلام
ضمن تبریک سال نو و آرزوی توفیق جهت خدمتگزاری به مردم محروم استان کردستان، ذیلاً نکاتی را جهت استحضار تقدیم می نمایم.

یکی از معضلات اساسی کشور که خود سبب‌ساز بحران‌های ریز و درشتی بوده، عدم پاسخ‌گویی بازیگران قدرت در حین خدمت و نبود مکانیسمی جهت پاسخ‌گویی پس از دوران حضور در دستگاه‌های حساس هست.

چرخش معیوب در مدیریت کشور که کماکان در چارچوبی غیر شفاف و بدون در نظر گرفتن شایسته‌سالاری و تخصص گرایی در جریان است روند توسعه را به‌شدت مختل کرده است.

عدم به‌کارگیری مدیران در پست‌های تخصصی، گماردن پست‌های حساس به افراد ناتوان که به شکلی رانتی و قارچ گونه ارتقا یافته‌اند، چنان اثر سوء گذاشته است که علاوه بر رکود توسعه و مختل شدن اداره کشور، فاصله دولت – ملت را به سمت‌وسوی خطرناک هدایت می‌کند.

به اعتقاد نگارنده معضل مذکور در استان کردستان به شکلی حادتر چرخ توسعه استان را متوقف کرده است، رشد نیروهای ناتوان به سبب حضور در مافیای قدرت، عدم توجه به تخصص در انتخاب مدیران و اداره استان به شکل باندی، استان محروم ما را محروم تر نموده است. لذا از جنابعالی به‌عنوان نماینده هیات دولت در استاندرخواست می‌شود که جهت تنویر افکار عمومی چند فاکتور مهم از مدیران ارشد تحت امر خود شامل: معاونین استاندار، روسای سازمان‌ها، مدیران کل، فرمانداران و … را منتشر کنید، روشنگری درباره مدرک تحصیلی، دانشگاه محل تحصیل، رشته ی تحصیلی، میزان تناسب پست مدیریتی با تخصص مدیر، نحوی ارتقای پستی از ابتدای دولت اول روحانی تاکنون، دستگاه یا نهاد محل خدمت قبل از ارتقا، فاکتورهایی هست که با روشنگری حضرت‌عالی می‌تواند هم در افزایش اعتماد متقابل دولت – ملت و هم در آغاز روند توسعه استان مؤثر واقع شود.

عدم شفاف‌سازی در موارد فوق بی‌تردید مسبب رشد افراد ناتوان و ناشایست در مدیریت‌شده و این امر علاوه بر ایجاد نارضایتی عمومی قهر نخبگان را نیز به همراه دارد و در درازمدت می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

امید عزیزیان عضو ستاد دانشگاهیان روحانی در انتخابات ۹۲ و ۹۶

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 9 =

Loading...
Loading...